Projektový den na téma Železný Brod

V letošním školním roce jsme si na projektový den určili téma „Město Železný Brod“. Toto téma bylo vybráno při příležitosti výročí 515 let od obnovení městských práv.

Žáci si samostatně zvolili oblast, která je nejvíce zajímá. Jejich úkolem bylo se touto problematikou zaobírat, zajistit si různé besedy a exkurze a nakonec libovolnou formou prezentovat své závěry ostatním žákům školy. Každá třída si zvolila různé metody představení svých zjištění. Viděli jsme velmi pečlivě připravené prezentace, dále videa, ale i scénky a písničky zabývající se zvolenou tematikou. Žáci a učitelé se dozvěděli podrobnosti o historii města, vodstvu, sportovním vyžití ve městě, školství, památných místech a dalších zajímavých oblastech vztahujících se k našemu krásnému městu.

Všechny třídy si své výstupy připravily velmi pečlivě a poutavě. Sečteno, potřeno, celý projektový den se velice vydařil a přinesl spoustu nových informací pro všechny zúčastněné.